HAPSU aloitti vuoden 2019 toiminnan

Helsingin Akateemiset Perussuomalaiset HAPSU aloitti vuoden 2019 toiminnan. Pidimme palaverin, jossa suunnittelimme alkaneen vuoden toimintaa, valmistelimme tulevia tapahtumia, kannanottoja ja yhdistyksen hallinnollisia asioita. Kyseessä oli hallituksen kokous, joka oli tapamme mukaisesti koko jäsenistölle avoin. Tiedotamme päätöksistä ajallaan, kun lopulliset valmistelut ja päätökset asioiden suhteen on tehty!

Samalla kun energisellä, kansallismielisellä porukalla riitti ajatuksia ja suunnitelmia tälle vuodelle, tuli myös uusi keskustakirjasto Oodi tutuksi.

Kokoukseen osaa ottaneet yhdistyksen jäsenet: hallitus täysimääräisenä ja kaksi muuta jäsentä, toinen Aalto-yliopistosta ja toinen Helsingin yliopiston taloustieteen oppiaineesta. Kuvan otti PS-Nuorten pääsihteeri Toni Saarinen.